Markalar

Ülker

Türkiye’nin nadide markalarından ‘Ülker’ markasının miladı 1944 yılına dek uzanıyor. 20. yüzyılda inşa edilen ama gücünü 21. yüzyıla da taşıyan Ülker markası, kendisini zaman ve mekan kısıtlamasından soyutlayabilen ender bir örnek oluşturuyor. Aynı anda hem geleneği hem geleceği temsil edebilme kabiliyetine sahip Ülker,uzun hayat yolculuğunda, toplumun sosyolojik ve ekonomik gelişmelerine paralel yeni anlamlar kazanan bir marka. Öyle ki, markanın yenilenip değişmesi hiç bitmeyen bir yolculuğa benziyor.

Günümüzde Ülker şemsiyesi altında büyüyen yüzlerce marka tüketiciyle buluşuyor. Her biri gıda alanında güçlü duruş sergileyen ve Ülker şemsiye markasının değerlerini paylaşan bu markalar, bisküviden çikolataya, şekerlemeden sakıza, sıvı yağdan dondurma ve kahveye geniş bir yelpaze oluşturuyor.

Yıldız Holding için Ülker markası gıda ürünlerinin ‘alamet-i farikası’ olmaktan öte, bir değerler bütünlüğünü de ifade ediyor. 1944’ten beridir sanayicilik, yönetim, pazarlama, ticaret, reklam, toplumla ilişkiler konusunda da Ülker adıyla oluşturulan kurum kültürü ve ilkeler, Ülker adını bir markadan daha fazlası haline getiriyor.

JTI

Tütün yüzyıllardır Türk kültürünün bir parçası olmuştur. Şark tipi tütün, aromatik içimi ve özel tadıyla ün kazanmıştır. Ülkemiz dünyanın en iyi şark tipi tütünlerinden bazılarını yetiştirmek için mükemmel bir iklime sahiptir ve ilk sigaralar Türk tütünü kullanılarak yapılmıştır. Sigara yapma stilimiz yıllar içinde değişmiş olsa da, şark tipi tütün sigara harmanında kullanılmaya devam etmektedir.

JTI’ın İzmir’in Torbalı ilçesindeki fabrikasında dünyaca ünlü markalar Türk tütünü kullanılarak üretilmektedir. Türkiye’den tütün ihraç eden ilk özel şirket olan JTI’ın Torbalı’daki fabrikasında üretilen ürünlerin üçte biri yurt dışına ihraç edilmektedir. Fabrika bu özelliğiyle, JTI’ın önde gelen üretim üslerinden biri konumundadır.

Ülkemizde 24 bölgeye bağlı satış ekibiyle her yıl ülke çapında 33 milyon kilometre yol yaparak; 135.000’i aşkın perakendeciye, 14 milyondan fazla ziyarette bulunan JTI, Türkiye’nin lider tütün firmalarından biridir.